İçeriğe git

Resim

Sync Ve Voice Control

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 33 yanıt gönderildi

#1 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 08:49

Arkadaşlar Servise gittim birde baktım biizm yedek parçacı bi tane sync modülünü bardka altı yapmış. Dedim ne yapıyorsun sen milli servet ver bakayım şunu ben bi inceleyeyim. baktım şemaya bağlantısıda zor değil lakin araç dışında besleme vermeme rağmen bluetoth ile erişemedim sanırım can başlantılarını yapmadan açmıyor cihaz kendini. bu cihazla tecrübesi olan varmı. araç dışında çalıştıran yada araca takan vs....

Vvk6EV.jpgnLX2Eg.jpg

• Erkan Uludağ, Ayhan Onaran ve Kadir Mermer bunu beğendi

#2 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 11:00

yine can alıcı bir konu :D

• Savaş Kocaacar bunu beğendi

#3 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 11:01

@Serkan Karakoca
@Doğan Kurban
@Ozan Kar
  • Serkan Karakoca ve Savaş Kocaacar bunu beğendi

Aramıza yeni katılan arkadaşlar  :)

Tanışma bölümünde kendinizi tanıtın.

Arabam Bölümünde Aracınızı tanıtın.

Foruma nasıl üye olurum,Resim yüklemek,Tapatalk kullanımı,Profil düzenleme ve diğer yardım almak istediğiniz konular .

FORUM YARDIMI bölümünde ;)

En büyük değil EN İYİ olmayı hedefliyoruz.

Keyifli forumlar.

#4 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 13:10

Eveeeet arkadaşlar hadi bi el atın elimizde modülde var çalıştıralım şunu hep ruslar mı yapacak :))

• Erkan Uludağ bunu beğendi

#5 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 14:37

Eveeeet arkadaşlar hadi bi el atın elimizde modülde var çalıştıralım şunu hep ruslar mı yapacak :))

çalışır abi sen bu işi yaparsın bu konuda bilgim yok pek :)

yalnız hemen bir tahmin yürütmek istiyorum :D ptc heater konusunda boş bir çok pinli soketin ne işe yaradığını  aramıştık sanki ordaki çok pinli soket bunun gibi geldi :) 

• Savaş Kocaacar bunu beğendi

#6 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 15:16

Serkan kardeşim soket işi bende tesisat işide bende lakin dışarıda besleme verdim çalışmadı sanırım teypten bluetoth on yapılıp aktif edilmesi gerek. Can-bus bağlantılarıda gerekecek tabi. bana aslında deneme yapmak için bir adat geniş ekran lazım orjinal teyp bendeki teyp 2 satır olanlardan oyüzden hiçbişey göstermiyor :) bunu takabileceğim boş bir soket varsa tabi arabada o da yemek üstüne tatlı gibi olur. nerde bulmuştunuz o soketi acaba :)

#7 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 17:32

Serkan kardeşim soket işi bende tesisat işide bende lakin dışarıda besleme verdim çalışmadı sanırım teypten bluetoth on yapılıp aktif edilmesi gerek. Can-bus bağlantılarıda gerekecek tabi. bana aslında deneme yapmak için bir adat geniş ekran lazım orjinal teyp bendeki teyp 2 satır olanlardan oyüzden hiçbişey göstermiyor :) bunu takabileceğim boş bir soket varsa tabi arabada o da yemek üstüne tatlı gibi olur. nerde bulmuştunuz o soketi acaba :)

Sağ ön yolcu koltuğu sol bacağımızın orda bir plastik kapak var onu çıkarınca orda boşta duran bir soket çok pinli hatta rengi kırmızı idi galiba :)

#8 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 15.02.2016 - 17:41

bak şindi heyecanlandırdın beni Serkan Karakoca içim kıpır kıpır oldu vallaha :)))

• Erkan Uludağ ve Serkan Karakoca bunu beğendi

#9 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 08:35

bak şindi heyecanlandırdın beni Serkan Karakoca içim kıpır kıpır oldu vallaha :)))

şu soketten bahsediyorum alt tarafı kırmızı ...ama sadece tahmin :)

ceda17a3ff292c9ae09fdbf6ea0e2c3b.jpg

#10 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 09:11

Vallaha çok benziyor söküp bakıcam daha fırsat olmadı aynen de çok benziyor olmazsa titanyum bi araçtan bakarım gider. Yalnız şimdi biraz detaylı baktım da sync için kablo sayısı ve pin sayısı çok az. ya soket kablo vs sorun değil halederim hepsini. önemli olan can-bus bağlantıları. hs can ve mm can zaten belli bir tek ihs can kalıyor geriye. onuda buluruz diğer aracın birinden bakar. lakin şu park sensörü işi bir bitsin ondan sonra anca bakarım buna.

#11 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 11:32

Vallaha çok benziyor söküp bakıcam daha fırsat olmadı aynen de çok benziyor olmazsa titanyum bi araçtan bakarım gider. Yalnız şimdi biraz detaylı baktım da sync için kablo sayısı ve pin sayısı çok az. ya soket kablo vs sorun değil halederim hepsini. önemli olan can-bus bağlantıları. hs can ve mm can zaten belli bir tek ihs can kalıyor geriye. onuda buluruz diğer aracın birinden bakar. lakin şu park sensörü işi bir bitsin ondan sonra anca bakarım buna.

@Ozan Kar kardeşimizde bu soketteki pin fazlalığından bahsetmiş fakat çoğunun boş olduğu ifadeside kullanılmış pinlerin :) 

#12 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 11:37

Şemadan sayalım kaç kablo var bağlantıda bakalım. 35 adet kablo gitmesi lazım sync gen 2 için. Bluetoth voice control için ise 21 adet kablo lazım :) Benim Sonradan taktığım teybin canbus decoderinde aynı böyle çok binli fakat 6 tane kablo bağlı olan dişi bir kablo var ne olduğunu anlayamadım. acaba bu soketin orayla bir ilgisi olabilirmi bi denemek gerek hımmmm çok ilginç . Fakat otomatik klimalı araçlarda teybin arkasına giden 2 soket var sanırım klimanın bilgilerini ekranda göstermek için bu. 

#13 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 15:06

Şemadan sayalım kaç kablo var bağlantıda bakalım. 35 adet kablo gitmesi lazım sync gen 2 için. Bluetoth voice control için ise 21 adet kablo lazım :) Benim Sonradan taktığım teybin canbuc decoderinde aynı böyle çok binli fakat 6 tane kablo bağlı olan dişi bir kablo var ne olduğunu anlayamadım. acaba bu soketin orayla bir ilgisi olabilirmi bi denemek gerek hımmmm çok ilginç . Fakat otomatik klimalı araçlarda teybin arkasına giden 2 soket var sanırım klimanın bilgilerini ekranda göstermek için bu.

Abi parça kodu yaziyormu üzerinde ?

Foruma nasıl üye olurum,Resim yüklemek,Tapatalk kullanımı,Profil düzenleme ve diğer yardım almak istediğiniz konular .

Keyifli forumlar.

#14 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 15:25

AM5T-14D212-AD SYNC 2 olması lazım araştırmalarıma göre sync1 sony deki. birde sadece bt voice control olan var o eski focustaki nokiai benzeri bir modul

#15 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 17:16

AM5T-14D212-AD SYNC 2 olması lazım araştırmalarıma göre sync1 sony deki. birde sadece bt voice control olan var o eski focustaki nokiai benzeri bir modul

@Akın Aktaş Ustam bilir belki abi :)

Keyifli forumlar.

#16 Akın Aktaş

Akın Aktaş

Baş Teknisyen

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 244 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 17:22

Valla focus 3 ler için bu konulara fazla yogunlasamadim o yüzden fazla yorum yapamayirum yanlış bilgi vermek istemem

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

#17 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 18:05

Haydaaa bak şindi arkadaş bu sync işinede mi tek başıma uğraşıcam yaa. yalnızda hiç çekilmiyor bu işler :)

#18 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 18:14

Haydaaa bak şindi arkadaş bu sync işinede mi tek başıma uğraşıcam yaa. yalnızda hiç çekilmiyor bu işler :)

Üstad sensin abi bizden senden öğreniyoruz :) :)

Keyifli forumlar.

#19 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 16.02.2016 - 19:00

estağfurullah bende ilk defa yapıyorum yani bende yeni öğreniyorum üstadlık filan yok yani :)

#20 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 17.02.2016 - 07:29

@Savaş Kocaacar parça kodundan fiyatına bakıyım dedim bir uçmuş bunlar :) 

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı