İçeriğe git

Resim

Ford Kuga Motor Arıza Uyarısı

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 6 yanıt gönderildi

#1 Hakan ATUĞ

Hakan ATUĞ

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 01.05.2018 - 10:56

Herkese merhaba,
2. Seferdir arabamda (benzinli kuga 2015 otm. 1.5 4x4 172 bg) arıza uyarı ışığı çıkıyor.
e5c1409498155c9e12115c6a0ac194da.jpg
Servise götürdüğünde hava filitresinde arıza var uyarısı verdiğini belirttiler. Ama hava filitresi her 2 seferde de temiz çıktı, arıza göstergesi 2. Sefer ortaya çıktığında gaza basmama rağmen arabanın hızlanmadığını ancak gazı köklediğimde hızlandı. Servis 3. Sefer ışık yandığında incelememiz için getirip bırakmanız lazım dedi.
Bu arıza simgesi çıktığında servisin uyarıyı sıfırlaması doğru mu? bu durum ilerde arabaya daha büyük bir sorun yaratır mı? Bu durumda arabayı kullanmak ne gibi sorunlar yaratır (arabayı 1 gün boyunca da kullandım).

#2 Ferdi ŞEN

Ferdi ŞEN

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 68 İleti

Yazma tarihi: 02.05.2018 - 08:20

Merhaba,

Benimde 2 sefer 2013 model 1.0 ecoboost focus aracımda motor arıza uyarısı çıkmıştı. Her defasında yetkili servise götürdüm fakat herhangi bir hata görmediklerini belirttiler.Daha sonra aracımda akü değişikliği yaptım ve o günden sonra ekranda böyle bir hata görülmedi. Belkide tesadüftü .İsterseniz akü voltajına bir baktırın.

#3 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 02.05.2018 - 08:32

maf sensörünü bir temizletin araçta k&n hava filtresimi var ?
  • Hakan ATUĞ bunu beğendi

#4 Hakan ATUĞ

Hakan ATUĞ

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 05.05.2018 - 22:01

maf sensörünü bir temizletin araçta k&n hava filtresimi var ?

K&N filitresi aracımda yok, Servis “P2227 kodlu DTC görülmüştür, MAP sensörünün arızalı olduğu tespit edilmiştir” dedi. Piyasada 179 TL ye olan sensörünün aracın garantisini uzattığım için %20 sini yani 100 TL Ödeyeceğim söylendi. İşin komik tarafı bu parça ford un stokunda olmaması, sipariş verildi. Akü siparişi vermiştim, kuga için start/stop özellikli daha güçlü bir model varmış, bu da fordun stoğunda yok yurt dışından getirtiyorlar, yaklaşık 20-25 gündür bekliyorum, aliexpress den sipariş verseydim çoktan gelirdi.
  • Serkan Karakoca bunu beğendi

#5 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 07.05.2018 - 08:09

K&N filitresi aracımda yok, Servis “P2227 kodlu DTC görülmüştür, MAP sensörünün arızalı olduğu tespit edilmiştir” dedi. Piyasada 179 TL ye olan sensörünün aracın garantisini uzattığım için %20 sini yani 100 TL Ödeyeceğim söylendi. İşin komik tarafı bu parça ford un stokunda olmaması, sipariş verildi. Akü siparişi vermiştim, kuga için start/stop özellikli daha güçlü bir model varmış, bu da fordun stoğunda yok yurt dışından getirtiyorlar, yaklaşık 20-25 gündür bekliyorum, aliexpress den sipariş verseydim çoktan gelirdi.

Otosanı anlamak mümkün değil :)

#6 Hakan ATUĞ

Hakan ATUĞ

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 02.04.2019 - 17:43

3. Motor Arıza işaretinin görünmesinden 15 gün sonra, 4. Kez motor arıza işareti çıktı. Bu sefer bu sorunu kalıcı olarak çözün, parça değişmesi gerekiyorsa değiştirin yoksa şikayet edeceğim dedim.
Rest çekince; “Sür rölans (konken)” dedi servis ve araca 2 gün el koydu
  • Ferdi ŞEN bunu beğendi

#7 Hakan ATUĞ

Hakan ATUĞ

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 38 İleti

Yazma tarihi: 03.04.2019 - 15:36

Gelelim Ford Kuga habire oluşan motor arıza uyarı ışığının neden yandığının neticesine;
Motor arıza uyarısını nedenini, firma 2. günün sonunda tesadüfen keşfettiklerini! Söylediler, motorun arasına 900 TL sıkışmış

(uzatmalı garanti ile 3809,2 TL’nin %20’si)
Belirtilen motor arıza uyarısının nedeni;

“MOTOR TESİSAT ARIZASI RVC”

7e0f59e92d425ce546e3dfc8aea3dce3.jpg

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı