İçeriğe git

Resim

Model Uçak ve Helikopter..

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 36 yanıt gönderildi

#21 Kadir Mermer

Kadir Mermer

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 528 İleti

Yazma tarihi: 14.05.2016 - 10:38

15 Mayıs Pazar günü Antalya Karain THK havaalanında 4. Uluslararası Jet Model uçak festivali düzenlenecektir. Cumartesi antraman uçuşları olacak Pazar halka açık uçuşlar 10 yabancı pilot ve Türk pilot arkadaşlarımızda katılacaklar. Gelmek isteyen arkadaşları bu müthiş gösteriye bekleriz. :)

Model Solotürk

Savaş abi şuan bu taraf kapalı ara ara çileniyor yarında yağışlı olucağını söylüyor meteroloji son durum nedir yinede düzenlenecek mi etkinlik

FOPocus
  • Erkan Uludağ bunu beğendi

#22 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 16.05.2016 - 07:49

Kadirim yeni gördüm hem burdaki hem whatsup mesajını çok yoğun bir hafta geçirdim hiç bakamadım mesajlara. etkinlik yapıldı evet hava biraz yağış vardı fakat yağmur çok sağanak değildi. yağmurun durduğu saatlerde uçuşlar gerçekleşti. özellikle alman helikopter pilotu genç bir arkadaşımız vardıki sırf o gösteriyi bile izlenmek için gidilirdi. değşet bir şov yaptı videosu vardı fırsat olursa paylaşırım. gerçekten çok iyi makineler vardı. özellikle 3 İsrailli pilot vardı çok iyiydiler. Ve tabiki Okan çindemir ve Hamit sheyki nin 100 cc modellerle yaptıkları akrobatik uçuşlarda gerçekten müthişti. Benim en beğendiğim heli gösterisiydi. Helikopterlere oldum olası sempatim fazladır çünkü. :)

• Erkan Uludağ ve Kadir Mermer bunu beğendi

#23 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 16.05.2016 - 08:59

Kadirim yeni gördüm hem burdaki hem whatsup mesajını çok yoğun bir hafta geçirdim hiç bakamadım mesajlara. etkinlik yapıldı evet hava biraz yağış vardı fakat yağmur çok sağanak değildi. yağmurun durduğu saatlerde uçuşlar gerçekleşti. özellikle alman helikopter pilotu genç bir arkadaşımız vardıki sırf o gösteriyi bile izlenmek için gidilirdi. değşet bir şov yaptı videosu vardı fırsat olursa paylaşırım. gerçekten çok iyi makineler vardı. özellikle 3 İsrailli pilot vardı çok iyiydiler. Ve tabiki Okan çindemir ve Hamit sheyki nin 100 cc modellerle yaptıkları akrobatik uçuşlarda gerçekten müthişti. Benim en beğendiğim heli gösterisiydi. Helikopterlere oldum olası sempatim fazladır çünkü. :)

Link bekliyoruz abi :)

Aramıza yeni katılan arkadaşlar  :)

Tanışma bölümünde kendinizi tanıtın.

Arabam Bölümünde Aracınızı tanıtın.

Foruma nasıl üye olurum,Resim yüklemek,Tapatalk kullanımı,Profil düzenleme ve diğer yardım almak istediğiniz konular .

FORUM YARDIMI bölümünde ;)

En büyük değil EN İYİ olmayı hedefliyoruz.

Keyifli forumlar.

#24 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 20.05.2016 - 08:45

link burda

• Erkan Uludağ ve Adnan Gökdemir bunu beğendi

#25 Başar Mert

Başar Mert

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 272 İleti

Yazma tarihi: 20.05.2016 - 09:54

Oha la o nasıl bir sürüş şekli muhteşem. Nasıl takip ediyor adam onu ya

• Savaş Kocaacar bunu beğendi

#26 Adnan Gökdemir

Adnan Gökdemir

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 934 İleti

Yazma tarihi: 20.05.2016 - 14:21

O helikopter yer çekimine meydan okumuş resmen..Nasıl bir plotaj o yaa :)

#27 Serdar Yaman

Serdar Yaman

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 2.985 İleti

Yazma tarihi: 24.05.2016 - 06:13

Emeğine sağlık savaş abi

Focus 2011 1.6 205 Ps Ecoboost Şeker Kırmızı Titanium-X+Pp
06 YMN 31

#28 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 24.05.2016 - 07:40

Emeğine sağlık savaş abi

alak mı birer tane kapışırız :D arabaya takalım bu motorları model araba yapıp :D

#29 Serdar Yaman

Serdar Yaman

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 2.985 İleti

Yazma tarihi: 24.05.2016 - 07:44

alak mı birer tane kapışırız :D arabaya takalım bu motorları model araba yapıp :D

İskenderun'da olda çoktan girmiştim burda yasak uçurmak
  • Serkan Karakoca ve Savaş Kocaacar bunu beğendi

Focus 2011 1.6 205 Ps Ecoboost Şeker Kırmızı Titanium-X+Pp
06 YMN 31

#30 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 15.06.2016 - 08:24

Şimdi arkadaşlar Heli işi çok komplike bir iş. ben heliyle başladım uçağa geçtim. helide 6 eksen var kontrol etmeniz gereken her ne kadar çok kaliteli gyrolar ve servolar olsada makinenin üstünde pilotaj çok önemli. konrantrasyon çok önemli. bu arkadaşımızın sponsorları var o pilotajı elde edinceye kadar kaç heli kırdı ve kaç saat simulatör çalıştı kimbilir. yani yıllar süren bir emek istiyor birde helinin parçalar pahalı en ufak tel parçaları bile 2-3 dolardan başlıyor her kırım 500-1000 tl ve hatta daha fazlasına malolabiliyor. bu arkadaşımızın pilotajı insanüstü bir pilotaj zaten kendizi dünya şampiyonu bir pilot. elindeki makine de en iyilerden. ikisi birleşince işte böyle bir uçuş çıkıyor ortaya. biz cumartesiden gitmiştik halka kapalı olan gün. uçakları yakından incelemek için. bu arkadaşımız özel bir gösteri yaptı orda. gerçekten azımız açık kaldı çok pilotaj izledim lakin böylesini ilk defa gördüm. tebriklerimizide canlı ilettik kendisine :). yeni başlayacak arkadaşlar için illa heli istiyorsa solo pro gibi küçük kırıma dayanıklı modellerle başlamaları tavsiye olunur. öncesindede baya bir simülatörde çalışmalarını öneririm. heliteknik.com diye bir site var orda 14 bölümlük bir eğitim videosu vardı kaldırmadılarsa onuda öncelikle izlemenizi tavsiye ederim. Ankarada çok iyi modelci helikopter ve uçak kullanan arkadaşlar var. gruplarına katılarak kendilerindende yardım alabilirsiniz. Sorusu olanlara bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Sivil havaacılık genel müdürlüğü artık modelciliği ve pilotları kayıt altına aldı. aldığınız 500 gr mın üstündeki modelleri fotoğraflarıyla birlikte kayıt ettiriyorsunuz internet sitesinden. Kendinizde kayıt olup pilot lisansı almanız gerekiyor. kayıt ettirdiğiniz her modele plaka veriyorlar ve onları modellern üstüne yapıştırıyorsunuz. yoksa şikayet olduğu takdirde cezaları yüksek. birde binlerce dolarlık modelinize el koyuyorlar. o da cabası.

• Serkan Karakoca ve Adnan Gökdemir bunu beğendi

#31 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 16.06.2016 - 16:28

Şimdi arkadaşlar Heli işi çok komplike bir iş. ben heliyle başladım uçağa geçtim. helide 6 eksen var kontrol etmeniz gereken her ne kadar çok kaliteli gyrolar ve servolar olsada makinenin üstünde pilotaj çok önemli. konrantrasyon çok önemli. bu arkadaşımızın sponsorları var o pilotajı elde edinceye kadar kaç heli kırdı ve kaç saat simulatör çalıştı kimbilir. yani yıllar süren bir emek istiyor birde helinin parçalar pahalı en ufak tel parçaları bile 2-3 dolardan başlıyor her kırım 500-1000 tl ve hatta daha fazlasına malolabiliyor. bu arkadaşımızın pilotajı insanüstü bir pilotaj zaten kendizi dünya şampiyonu bir pilot. elindeki makine de en iyilerden. ikisi birleşince işte böyle bir uçuş çıkıyor ortaya. biz cumartesiden gitmiştik halka kapalı olan gün. uçakları yakından incelemek için. bu arkadaşımız özel bir gösteri yaptı orda. gerçekten azımız açık kaldı çok pilotaj izledim lakin böylesini ilk defa gördüm. tebriklerimizide canlı ilettik kendisine :). yeni başlayacak arkadaşlar için illa heli istiyorsa solo pro gibi küçük kırıma dayanıklı modellerle başlamaları tavsiye olunur. öncesindede baya bir simülatörde çalışmalarını öneririm. heliteknik.com diye bir site var orda 14 bölümlük bir eğitim videosu vardı kaldırmadılarsa onuda öncelikle izlemenizi tavsiye ederim. Ankarada çok iyi modelci helikopter ve uçak kullanan arkadaşlar var. gruplarına katılarak kendilerindende yardım alabilirsiniz. Sorusu olanlara bende elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Sivil havaacılık genel müdürlüğü artık modelciliği ve pilotları kayıt altına aldı. aldığınız 500 gr mın üstündeki modelleri fotoğraflarıyla birlikte kayıt ettiriyorsunuz internet sitesinden. Kendinizde kayıt olup pilot lisansı almanız gerekiyor. kayıt ettirdiğiniz her modele plaka veriyorlar ve onları modellern üstüne yapıştırıyorsunuz. yoksa şikayet olduğu takdirde cezaları yüksek. birde binlerce dolarlık modelinize el koyuyorlar. o da cabası.

Abi biz bunu izinsiz çektik.
Sıkıntı olurmu bu videodan?

https://youtu.be/-rjpD-w23Pc

Foruma nasıl üye olurum,Resim yüklemek,Tapatalk kullanımı,Profil düzenleme ve diğer yardım almak istediğiniz konular .

Keyifli forumlar.

#32 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 19.06.2016 - 18:53

Erkan kardeşim hobi ve sportif amaçlı uçuşlarda cihazlar kayıtlıysa pilotunda kaydı varsa pek sorun olmuyor. Ticari çekimlerde kesinlikle izi. Gerekiyor. Bakınız talimatname.

http://web.shgm.gov....-yayimlanmistir
  • Erkan Uludağ bunu beğendi

#33 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 19.06.2016 - 18:57

Artık shgm bu işin üstünde çok fazla duruyor. Özellikle havaalanları ve uçakların alçalma iniş ve kalkış güzergahlatında olan yerlerde uçuşa kesinlikle izin verilmiyor. Sizin Çek'im kurallara uygun olup olmadığı bu şartlara bağlı. Ticariye girermi bence girer çünkü Fordkulubu reklamı var. Şikayet olursa Çek'imi yapan arkadaş ceza alabilir. Cezalar pilot kaydı ve cihazın kaydı varsa daha az kayıt yoksa çok yükselebiliyor. Dikkatli olmak lazım yani....

#34 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 19.06.2016 - 19:03

O kale duvarı gibi duvarla çevrili yer neresi ??

#35 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 19.06.2016 - 19:06

Ayrıca sportif ve hobi amaçlı uçuşlarda pilotlara eğitim şartı aranmazken ticari amaçlı uçuşlarda yetkili uçuş okullarından pilotların eğitim alması gerekiyor. Bunu da belirtelim.

#36 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 20.06.2016 - 06:07

Erkan kardeşim hobi ve sportif amaçlı uçuşlarda cihazlar kayıtlıysa pilotunda kaydı varsa pek sorun olmuyor. Ticari çekimlerde kesinlikle izi. Gerekiyor. Bakınız talimatname.

http://web.shgm.gov....-yayimlanmistir

Abi içimi rahatlattin :)

Keyifli forumlar.

#37 fordcucelik

fordcucelik

Üye

• Üye
  • Pip*Pip*
  • 45 İleti

Yazma tarihi: 30.11.2018 - 14:52

Bu işin bir diğer versiyonu şu yeni deli zımbırtılardan uçurmak sanırım :D 

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı