İçeriğe git

Resim

Model Uçak ve Helikopter..

• Yanıtlamak için lütfen giriş yapın
Bu konuya 36 yanıt gönderildi

#1 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 11:16

Admin arkadaşlar uygun bir yere koyarsa sevinirim. Erkan kardeşim uzun zaman önce fotoları istemişti. lakin modelleri birleştirmek geri sökmek baya bi iş o yüzden yeni fırsat bulup ekleyebildim resimleri.

rMAPzV.jpg7glR3P.jpgPkyXJ6.jpgg87mMZ.jpg9onkZo.jpgMpOqAk.jpgXkaOR0.jpgbDnN7G.jpgd31Yg7.jpg

• Erkan Uludağ, Haydar Recep, huseyinaygun and 1 other like this

#2 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 11:20

Redbul inşaatı plandan tamamen el işçiliği ile kesilerek oluşturulup tarafımdan bu hale getirilmiş bir modeldir. Benzinli olup 2 mt kanat açıklığı 8.5 kg civarında uçuş ağırlığı vardır. 2 sorti deneme uçuşu başarıyla yapılmıştır. diğer yeşil beyaz olan piper zirai donatımın ilaçlama uçağı olarak kullandığı uçağın scale nitrolu modelidir. kanat açıklı 2 mt uçuş ağırlığı 4.5-5 kg arasındadır. Diğer 50 cc olan 2.20 mt kanat açıklığı olan model inşaatı tarafımdan yapılmış bitmiş fakat henüz kaplaması yapılmamıştır. Benzinli modeldir onun da 8.5 kg civarı uçuş ağırlığı olmasını planlıyorum. diğer beyaz olan heli nitrolu modeldir, küçük heliler elektrikli modeldir. ve bikaç tanede elektrikli çeşitli strafor uçaklar. 

• Erkan Uludağ, Haydar Recep, Serkan Karakoca and 1 other like this

#3 Haydar Recep

Haydar Recep

Emektar Üye

• Yönetici
  • 4.607 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 11:27

Model uçak ve heliler, çok yakından severek takip ettiğim bir konudur. Maliyetli bir iş, lakin paha biçilemez bir zevk.

Önüme koysunlar, topla, boya, ayarla desinler hiç yorulmadan, üşenmeden zevkle yapacağım bir durum.

Youtube da yurt dışı çeşitli videoları var. En deli olanlar, benzin motorlu olanlar. :) Sesi, kalkışı, inişi bitiriyor beni.

Maşallah. Ellerinize sağlık. Bunları siz kendiniz mi yapıyorsunuz? Yoksa parçalar hazır gelip, siz montajını yapıp boyuyor musunuz?

Konuyu biraz daha detaylı olarak anlatır mısınız. :) :)

• Erkan Uludağ ve Savaş Kocaacar bunu beğendi

#4 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 12:11

Abi sende ne cevherler var yahu.
Vallahi bravo :)
Sırf etkinliklerde kullanmak için bir tane kameralı helikopter alacağım bende.
  • Savaş Kocaacar bunu beğendi

Aramıza yeni katılan arkadaşlar  :)

Tanışma bölümünde kendinizi tanıtın.

Arabam Bölümünde Aracınızı tanıtın.

Foruma nasıl üye olurum,Resim yüklemek,Tapatalk kullanımı,Profil düzenleme ve diğer yardım almak istediğiniz konular .

FORUM YARDIMI bölümünde ;)

En büyük değil EN İYİ olmayı hedefliyoruz.

Keyifli forumlar.

#5 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 13:30

Haydar Bey hazır da alıp birleştirebilirsiniz tabi fakat ben kendim yapmayı tercih ediyorum ekseri. bunlar kontraplak ve balsa denilen özel bir ağaçtan imal ediliyorlar. ben plakalar halinde modelcilik ürünleri ve ahşap ürünleri satan yerlerden internet üzerinden alıp tamamen elle (tel testere ve maket bıçağı ile ) kesip plana göre birleştiriyorum. herhangi bir makine vs kullanmıyorum. kaplamalar ve üzerindeki desenler yıldızlar alev desenleri vs hepsi kendi yapıştırmam. sadece boğa desenlerini reklamcıda kestirdim. diğerleri elle kesim. diğer kaplanmamış uçakta kendi imalatım. sadece yeşil beyaz olan piper hazır alınma bir uçak. ben kendim kesip yapmayı seviyorum. redbul ve kaplanmamış olan 0.50 kurşunsuz benzinli model. redbulda italyan mintor 55 motor var. diğerinede muhtemelen aynı motoru kullanacağım. maliyet evet bu hoby maliyetli bir hoby. fakat biz bütün parçaları yüzde doksan oranında yurtdışından alıyoruz. kumanda vs zaten bir defa alıyorsunuz bütün modellerde kullanıyorzunuz. motorlarda aynı şekilde. elektrnik fanteziye kalmış bi uçağı 5000 tl ye malederken aynı uçağı 20000 tlyede maledebilirsiniz. bu kullanacağınız ekipman ve elektroniğe bağlı. benim redbull uçağı normalde sıfır olarak toplamaya kalksanız kumanda hariç 5000-6000 tl yi bulur üstündeki motor ve elektrnikle. fakat bana maliyeti aşa yukarı 1500 tl yi biraz geçti. yani iyi araştırmalar ve pazarlıklarla uygun fiyatlara bulabilirsiniz malzemeleri. şu an uçurabileceğiniz bir eğitim modelini aşa yukarı 700-800 tl ye maledip başlayabilirsiniz nitrolu olarak ortalama bir kumandayla. zaten ustalaştıkça ihtiyaçlarınız artacak ve ileri seviye modellere ve elektroniğe geçmeye başlayacaksınız. zevkli bir hoby. helikopter işi ayrıyeten bir olay. yani en pahalısı heli aslında. her parçası para. kırımı çok kolay. yani hata affetmez. uçak biraz daha kolay ve maliyeti daha az. çekim için dji bu işte en iyilerden. 3000-3500 tl civarı 4k çekim yapan bir dji alabilirsiniz. daha ucuz modellerde var tabi amam dediğim gibi dji bu işte en iyilerden. yani kısacası bu hoby nin başı var ama sonu yok. tamamen fanteziye bağlı ve paraya :)

• Erkan Uludağ, Haydar Recep ve Adnan Gökdemir bunu beğendi

#6 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 13:37

https://www.youtube....h?v=Y86GmuHdVGc

Buda redbull ilk uçuş videosu :)

• Erkan Uludağ, Haydar Recep ve Adnan Gökdemir bunu beğendi

#7 Haydar Recep

Haydar Recep

Emektar Üye

• Yönetici
  • 4.607 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 13:44

Çok güzel açıklama yapmışsınız. Size aynen katılıyorum. Açıklamalar için teşekkürler. Emeğinize sağlık.

Evet, bu işin sonu yok. :) Bir yerlerden bende başlamak istiyorum. İlerleyen zamanlarda sizi rahatsız edebilirim. Yada bana ücreti mukabilinde bir eğitim uçağı göndermenizi isteyebilirim. :)

• Adnan Gökdemir ve Savaş Kocaacar bunu beğendi

#8 Haydar Recep

Haydar Recep

Emektar Üye

• Yönetici
  • 4.607 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 13:46

Bu arada kendiniz kesip, montajlıyorsunuz. Kanatlarda ve gövdede uçuş dengesini nasıl ayarlıyorsunuz. :)

#9 Haydar Recep

Haydar Recep

Emektar Üye

• Yönetici
  • 4.607 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 13:49

https://www.youtube....h?v=Y86GmuHdVGc

Buda redbull ilk uçuş videosu :)

Vallahi süper. Maşallah. :)

#10 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 14:29

Plana sadık kalındığı sürece dengede problem olmaz bu büyüklükteki uçaklarda. yalnız küçük uçaklarda ağırlık dengesi önemli hassas terazide kullanılacak yapıştırıcıların ağırlığına kadar tartılıyor. o zaman sorun olmuoyr. bulunduğunuz şehiri söylerseniz orada bulunan tanıdıklarla iletişim kurmanızı sağlayabilirim. burdan malzeme git gel biraz zor olur. bulunduğunuz yerden yardım almak daha kolay olur. genelde sosyal medya üzerinden gruplar haberleşiyor. internet üzerinden ulaşabilirsiniz. modelciler genelde yardımsever insanlardır gerekli yardımı esirgemeyeceklerdir sizden. antalya civarındaysanız bende yardımcı olabilirim tabiki.

• Haydar Recep bunu beğendi

#11 Haydar Recep

Haydar Recep

Emektar Üye

• Yönetici
  • 4.607 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 15:42

Plana sadık kalındığı sürece dengede problem olmaz bu büyüklükteki uçaklarda. yalnız küçük uçaklarda ağırlık dengesi önemli hassas terazide kullanılacak yapıştırıcıların ağırlığına kadar tartılıyor. o zaman sorun olmuoyr. bulunduğunuz şehiri söylerseniz orada bulunan tanıdıklarla iletişim kurmanızı sağlayabilirim. burdan malzeme git gel biraz zor olur. bulunduğunuz yerden yardım almak daha kolay olur. genelde sosyal medya üzerinden gruplar haberleşiyor. internet üzerinden ulaşabilirsiniz. modelciler genelde yardımsever insanlardır gerekli yardımı esirgemeyeceklerdir sizden. antalya civarındaysanız bende yardımcı olabilirim tabiki.

Valla süper ya. Ankara dayım Savaş bey. Ben şu gruplara bir üye olayım. :) :)

#12 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 09.05.2016 - 16:04

Ankara bu işin merkezi. Durduğunuz hata :)

• Haydar Recep bunu beğendi

#13 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 07:17

15 Mayıs Pazar günü Antalya Karain THK havaalanında 4. Uluslararası Jet Model uçak festivali düzenlenecektir. Cumartesi antraman uçuşları olacak Pazar halka açık uçuşlar 10 yabancı pilot ve Türk pilot arkadaşlarımızda katılacaklar. Gelmek isteyen arkadaşları bu müthiş gösteriye bekleriz. :)

Model Solotürk 

https://www.youtube....h?v=1Je9trer3B4

• Erkan Uludağ, Haydar Recep, Serkan Karakoca and 1 other like this

#14 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 08:14

Ankara bu işin merkezi. Durduğunuz hata :)

Abi o zaman seni Ankara ya bekliyoruz.
Muhye köyünde pist bile var :)

Foruma nasıl üye olurum,Resim yüklemek,Tapatalk kullanımı,Profil düzenleme ve diğer yardım almak istediğiniz konular .

Keyifli forumlar.

#15 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 09:01

Yav Ankarada da güzel pistler var gerçekten. Orda çok iyi modelciler var. Antalya pisti ve Manavgat pistide Türkiyedeki en iyilerden yani. Özellikle Manavgat :)

• Erkan Uludağ ve Serdar Yaman bunu beğendi

#16 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 09:03

Arkadaşlar önümüzdeki haftalarda Ankaraya gelme niyetim var bakalım umarım görüşürüz forumdan arkadaşlarla :)

• Erkan Uludağ ve Adnan Gökdemir bunu beğendi

#17 Erkan Uludağ

Erkan Uludağ

Emektar Üye

• Yönetici
  • 12.004 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 09:42

Arkadaşlar önümüzdeki haftalarda Ankaraya gelme niyetim var bakalım umarım görüşürüz forumdan arkadaşlarla :)

Abim gelmeden önce mutlaka haber ver etkinlik açalım.
Bi yemeğimizi yemeden gondermeyiz seni :)
@Serkan Karakoca

Keyifli forumlar.

#18 Serkan Karakoca

Serkan Karakoca

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 5.339 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 09:43

Abim gelmeden önce mutlaka haber ver etkinlik açalım.
Bi yemeğimizi yemeden gondermeyiz seni :)
@Serkan Karakoca

Haberimiz olsun yeter :)
  • Erkan Uludağ ve Savaş Kocaacar bunu beğendi

#19 Ayhan Onaran

Ayhan Onaran

Emektar Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*Pip*Pip*
  • 1.284 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 10:11

Valla çok güzel bir uğraş.. Hazır alıp uçurmak yerine böylesi çok daha güzel. Tebrik ederim..

#20 Savaş Kocaacar

Savaş Kocaacar

Azimli Üye

• Üye
  • Pip*Pip*Pip*
  • 397 İleti

Yazma tarihi: 10.05.2016 - 11:58

Eyvallah arkadaşlar zaten özellikle farları Oktay Abiye teslim etmek kendisiyle ve sizlerle tanışmak bayadır yoğun geçen iş temposundan biraz olsun uzaklaşmak için hem şöyle bir nefeslenmek için gelmek istiyorum. Kısmet bakalım. Tabiki kesinleşsin ilk sizlere haber ederim :)

• Erkan Uludağ ve Haydar Recep bunu beğendi

0 Kullanıcı konuyu okuyor

0 Kullanıcı, 0 Misafir, 0 Kayıtsız kullanıcı